טבע שני

גוני חרל"פ / עופרי מרום

אוצרת: איילת השחר כהן

02.03.2017 - 31.03.2017

 

חרל"פ ומרום יוצרות ייצוגים של צמחיה מקומית, ודרכם עוסקות בתרבות ובסביבה, ביחסי חוץ-פנים ובמעגל החיים. 

מרום מתבוננת בצמחי בר חד עונתיים ומנציחה אותם בפעולה ציורית, ברגע מכריע על סף מותם. היא מציירת עשבים שוטים אשר חלפו על פניה במהלך נסיעה יום יומית. את הרושם שהותירו הצמחים הפשוטים הנאחזים באדמת בור ובצדי דרכים מאובקות, היא מתרגמת בציור אקספרסיבי ומתוך הזיכרון, על גבי בדים ומשטחי עץ.  עבודותיה הן עדות לארעי, לשולי ולשכוח.

חרל"פ עוטפת בגומי צמחי נוי נפוצים, הנתונים בשלבי התפתחות שונים. עבודתה מייצרת מופע חי של מחזוריות המגלם בתוכו צמיחה וקמילה גם יחד. כך היא מגלגלת מחדש את גורלו של עץ הגומי אשר מוצף במיציו וחונט את עצמו לחיים\למוות, כאקט חתרני נגד פעולת התרבות אך גם כפעולה אמנותית המשבשת את מהלך הטבע.

התערוכה המשותפת לשתיהן בגלריה אלפרד, מתקיימת בין מרחבי הטבע היבשים לבין מרחבים לחים, מתורבתים ומהונדסים: סביבות המעלות הרהור אודות החיים ושאלות מורכבות על זמן, מקום וזהות. המפגש ביניהן בחלל הוא חיבור בין הצבת ציור למיצב פיסול מותאם מקום, וגם מפגש אישי אשר דן במושגי יופי בר חלוף, בהזדקנות, ברצון לעצור את התנועה ולהקפיא את הרגע.

גוני חרל"פ, פסלת ואמנית מיצב. חיה ויוצרת בתל-אביב. בוגרת MFA (אוניברסיטת חיפה), תואר ראשון בספרות ופילוסופיה (אוניברסיטת תל-אביב), ולימודי קולינריה בביה״ס ״קורדון בלו״, פריז. השתתפה בתערוכות קבוצתיות ובתערוכות זוגיות בארץ ובחו"ל.

עופרי מרום, ציירת, חיה ויוצרת בכפר סבא . בוגרת מכון אבני לאמנות ועיצוב, השתתפה בתערוכות קבוצתיות רבות.