גלריה אלפרד

 

גלריה אלפרד היא גלריה שיתופית המונה 14 חברים/אמנים אשר משתתפים באופן פעיל בכל האספקטים של פעילות הגלריה- לרבות אוצרות, תפעול, השתתפות בהוצאות וכמובן הצגת תערוכות. האופי השיתופי של הגלריה מאפשר סביבה תומכת ודינאמית לאמנים להציג את עבודותיהם. הקמת הגלריה נבעה במידה רבה מתוך הצורך של האמנים לבטל את התלות בגלריות הגדולות, המבוססות, המקיימות את שוק האמנות הישראלי ומתוך הכרה שהמרכז האמנותי בארץ, ובתל אביב בפרט, קטן ומסוגר. הגלריה מאפשרת את הקידום האישי האמנותי של כל אחד מחבריה והאמנים האורחים המציגים בה (תוך מתן חלל תצוגה והפעלת יחסי ציבור), וכמו כן מגדילה את המרחב האמנותי ומציעה אופציה אמיתית להרחבת השוליים של שדה האמנות בתל אביב.

גלריה אלפרד החלה את פעילותה בחלל קטן בשכונת פלורנטין בשנת 2005. בשנת הפעילות הראשונה של הגלריה הוצגו בה בעיקר תערוכות יחיד של חברי קבוצת המקימים. בהמשך החלה גלריה אלפרד מארחת באופן קבוע אמנים ואמניות שאינם חברי הגלריה. בנוסף הוצגו כמה תערוכות קבוצתיות ביניהן "אתה נמצא כאן" שעסקה ביחסם של אמני הגלריה אל שכונת פלורנטין. כמו כן, הוזמנו חברי "אלפרד" להציג כקבוצה במכללת קיי בבאר שבע, ובמוזיאון בת ים. גלריה אלפרד יזמה וערכה פאנל קואופרטיבים באמנות שבו השתתפו נציגים מגלריה "ברבור" בירושלים, קבוצת האוצרות "אצירות" וקבוצת "איפה דנה?".

המעבר לחלל חדש ומרווח ברחוב לבונטין איפשר לגלריה לפתח ולהרחיב את הפעילות האמנותית, האוצרותית ואת עקרונות "עמותת אלפרד לקידום אמנות ותרבות"*, ולתת במה איכותית לאמנים להציג את עבודותיהם.

שעות פעילות הגלריה: ג' - ה': 17:00 - 21:00 / ו': 10:00 - 14:00 / שבת: 11:00 - 15:00

 

 
צילום: עדי לוי

צילום: עדי לוי

 

 

אלפרד מקיימת כמה פורמטים ייחודיים לתצוגה מלבד תערוכות היחיד ותערוכות קבוצתיות. פורמטים אלו מאפשרים חשיפה של אמנות לקהלים רחבים, קידום אמנים צעירים, עידוד שיתופי פעולה ונגישות של קהל רב יותר לרכישת אמנות.

אקווריום - תערוכה שניתנת לצפייה מבעד לחלון הגלריה בלבד. תערוכות האקווריום פתוחות 24 שעות למשך שבעה ימים.

Back to Back - תערוכות זוגיות המעודדות שיתוף פעולה בין שני אמנים, בלווי אוצרותי של אחד מחברי הגלריה.

אלפרד ושות' - סדרת תערוכות מכירה רבות משתתפים, המשלבות אמנים מוכרים עם אמנים בתחילת דרכם ומציעות אמנות איכותית במחירים שווים לכל נפש.

 

חברי/ות אלפרד:

יעל בן שלום, דפנה גזית, אפרת גל, דביר כהן-קידר, עדי לוי, נועה ליברמן, מי-רב סוטון, גידי סמילנסקי, יעל עמית, טליה רז, רותם ריטוב, יואב שביט, ליאור שור.


* "עמותת אלפרד לקידום אמנות ותרבות" מקדמת את האמן היוצר והמבצע, מעודדת יצירה מקורית, שיתופי פעולה בין אמנים ומייצרת הזדמנויות לחשיפה בשדה האמנות הישראלי. העמותה מציגה אמנים בתחילת דרכם או כאלה שאינם מיוצגים על ידי גלריות מסחריות. עמותת אלפרד מקיימת את מטרותיה הלכה למעשה באמצעות גלריה אלפרד.


אלפרד - מכון שיתופי לאמנות ולתרבות נתמך על ידי משרד התרבות ועיריית תל אביב-יפו