אני ואתה

אסד עזי ואסף רותם ז"ל

אוצרת: ג'ניפר בלוך

22.12.2016 - 20.01.2017

 
 

 

בתערוכה אני ואתה מציגים אסד עזי, אמן ומורה מוכר וותיק, ואסף רותם ז"ל, שסיים את לימודיו במדרשה לאמנות לפני כשנה וחצי, בחור צעיר ומבטיח, שהתאבד לפני מספר חודשים.
התערוכה תכלול סדרות דיוקנאות שציירו עזי ורותם. ציוריו של עזי קטני ממדים, מצוירים בצבעי שמן על נייר. ציוריו של רותם בגדלים בינוניים, רובם בטכניקה של אקריליק על קנבס.
רותם צייר סדרת דיוקנאות של אמנים בפתיחות של תערוכות, של עצמם או של אחרים. בעבודותיו תאר את עולם האמנות, כשהמושאים העיקריים הם דמויות של אמנים ידועים ומוכרים. עבודותיו של רותם בעלות צבעוניות עזה, עבודות אקספרסיביות ומלאות חיות. המושאים המשניים, בחלק מעבודותיו, הם הציורים המשתתפים בתערוכות, שאת 'דיוקנם' צייר גם כן.
עזי יציג סדרת דיוקנאות, של אנשים שאינם בחיים עוד. את הסדרה החל טרם מותו של רותם. האנשים שאת דיוקנם צייר אינם מוכרים או מפורסמים, והוא מנציח אותם על ידי אקט הציור. הציורים צוירו על דפי לוח שנה, כל אחד על חודש אחר מהלוח, בצבעי שמן, בסגנון ריאליסטי.
בעקבות מותו של רותם, צייר עזי גם דיוקן של אסף, כאחד מאותם אנשים שאינם אתנו עוד, וציור זה יוצג בתערוכה.
התערוכה מחברת בין אמן בוגר לאמן צעיר, שצמחו מתוך תרבויות שונות, אך עסקו שניהם בציור פיגורטיבי. הניגוד בין מצב של חיים וחיות, למצב של אין, טרף את כל הקלפים.
בג׳סטה נדיבה ואנושית, החליט עזי לזוז הצידה ולאפשר לעבודות של רותם לתפוס את מירב החלל ואת מרכז תשומת הלב. הוא עצמו, טען עזי, הציג ועוד יציג תערוכות רבות. רותם הצעיר לא הספיק עדיין להציג, מעבר למספר תערוכות קבוצתיות. יחד עם זאת חשוב היה שעזי יציג לצד רותם כפי שרצה רותם מלכתחילה.