הַיַמָּה

קבוצת "איפה דנה?"

עופר ביליק / דפנה קרון / יערה פיק / שוצי / איל אדלמן

 
 

תערוכת"אקווריום" (מוצגת לצפייה דרך חלון הראווה בלבד)

14.09.2007 - 08.09.2007

 

חברי קבוצת איפה דנה? הם יוצרים מתחומים שונים – עיצוב, ארכיטקטורה, תיאטרון ואמנות פלסטית – והם פועלים כפרטים וכקולקטיב מתוך הרצון לשיתוף, למחקר, לפריצה ולהפריה הדדית. 

היצירה מבוססת בעיקרה על המרחב הציבורי שבו היא מתרחשת (בין אם בתהליך או במופע עצמו), ועוסקת בקשר שבין המרחב, האובייקט האמנותי ופעולת המיצג, ובין בנייה ופירוק של אובייקטים הנבנים ומתהווים לעיני הקהל, במרחב ובזמן הנתון. חברי קבוצת איפה דנה? הם היצרנים והיוצרים של המופע, החל משלב התהוותו, דרך בנייתו בפועל ועד המופע עצמו.

איפה דנה? מבקשת לעורר דיון על נרטיבים ציוניים מוכרים ומהויות בנוף המקומי, ולבחון אותם מנקודות מבט שונות בפרספקטיבת הזמן. המופעים של הקבוצה מתאפיינים בריטואל ארכיטקטוני שבמרכזו פעולת הבנייה של הפרפורמרים, אל מול הפוזיציה של הקהל במרחב נתון. השאלה סביב היחס בין קהל, פרומר ומרחב היא מרכזית לריטואל, לפעולה האמנותית.

בגלריה אלפרד הקבוצה הציגה מיצב וידיאו בעקבות המופע הימה שנוצר לפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון רחוב בבת ים, הופיע שנית בפסטיבל עכו 2007, וזכה בציון לשבח בפסטיבל בת ים 2007. עבודת הווידיאו נוצרה בשיתוף פעולה עם טליה הופמן. במופע ביקשה קבוצת איפה דנה לבחון את הניסיון האבסורדי להקים התיישבות, מרחב מחיה, בית על פני המים. מהלך המופע מגולל את כרוניקת הקמתו של יישוב צף, דרך פעולת הבנייה ותנועת הבתים על פני המים, ומציג מעין "העפלה" הפוכה. 

מייסדי קבוצת איפה דנה?: עופר ביליק, דפנה קרון, יערה פיק, שוצי ואיל אדלמן.