LINK IN BIO

מיה פרי / עומר אבן פז

אוצר: ליאור זלמנסון

20.12.2018 - 26.01.2019


 


LINK IN BIO

ביום חמישי 20 בדצמבר 2018 תיפתח באלפרד – מכון שיתופי לאמנות ולתרבות תערוכה זוגית של האמנים מיה פרי ועומר אבן פז, שכותרת Link in bio , באוצרות ליאור זלמנסון. התערוכה מציגה מיצב וידאו, פסלים ורישומים.

אור מסכים חמים וכחלחל ושוטף מציב אותנו בעולם בו אפשר להשיל שכבות של קיום, להפוך ליצורים ערטילאיים ולהתמזג דרך זוג עיניים וקצות אצבעות לתוך עולם נזיל. עולם שבו אנחנו גם אשה וגם גבר, גם מוכרים וגם זרים, דוברים ילידים או אילמים, בניתוק מעצמנו, בסקרנות ובשעמום קיומיים, פתוחים וממוסכים, חשופים ומוגנים.

עבודותיהם של אבן פז ופרי עולות מהשוליים של יוטיוב ואתרי פורנו ומתוך שיחות וידאו אינסופיות. החומרים שלהן הן אתרים וטקסטים שאבדו בתרגום, בתקשורת ובאינטימיות לקוית. מתוך החומרים האלה שניהם יוצרים רגעים שמתעלים אל נחמה משונה. עבודות הוידאו, הרישום והפיסול עשויות שכבות הנערמות זו על גבי זו בחומר ובסיפור, אך במקום לכסות הן מותירות גופים חשופים יותר ויותר.

Interstitial Space (חלל ביניים), מיצב הוידאו של אבן פז, מורכב משש שיחות סקייפ בהן שש דמויות שונות משוחחות עם האמן תוך שהן מוקרנות על פניו. הוא לובש אותן והן משתלטות על גופו. במקום לדבר זו עם זו הן מדברות עם עצמן כגוף אחד, כששתי הדמויות בשיחה משחקות הן את תפקיד השואל והן את תפקיד המשיב. בשיחות אין לא הקשבה ולא דיאלוג אלא היטמעות של זה בזו. מתחולל מונולוג שפותח אפשרות להיות דמויות אחרות מהאני, לספר סיפור שבו האני הממוזג הזה אינו מחוייב להיסטוריה אחת או לגוף אחד.

פרי תציג סדרה של רישומים קטנים לצד מספר רישומי גדולי מימדים. הרישומים מורכבים מגופים מאתרי פורנו המתמזגים לוידאו-בלוגים של אכילת בינג' (mukbang) ודמות שהיא מעין פורטרט עצמי. גופה של הדמות הופך לנושא המרכזי מבין שלל העולמות המתווספים לו כשכבות מתוך המסך. בין היתר, דימוי הגוף מתמזג עם גופי חיות ומכשירים ליצירת רגעים של אינטימיות וחרדה.


עומר אבן פז פסל ואמן רב תחומי, חי ופועל בברלין. בוגר צ'לסי קולג' לאומנות (UAL). הציג והופיע באנגליה, גרמניה וישראל. כולל תערוכות יחיד בגלריה פנקטום בלונדון ובצלאל 7 בירושלים. הופיע בHZT, וייזנזה בברלין (2016), ב TateX, טייט מודרן ובטרייאנגל גלרי (2016) בגלריה אלפרד בתל אביב (2017) ובפסטיבל פרינט סקרין ה-8 לאמנות דיגיטלית. כמו כן הציג בתערוכות קבוצתיות, בין השאר בPi Artworks ו43 Inverness Street Gallery, לונדון.

מיה פרי אמנית ומוזיקאית, פועלת וחיה בתל אביב ובניו יורק. בוגרת בית הספר לאומנות מנשר (2017). יוצרת בעיקר ברישום ובאנימציה. עבודותיה עוסקות בתרבויות אינטרנט שונות והאפקט שיש להן על גוף, תפיסה, טראומה ומיניות.


 

 

שנת התערוכות חזון וכשלון

התערוכה Link in bio היא העשירית והאחרונה בשנת התערוכות 2018, שמוקדשת לתערוכות הסובבות סביב התמה 'חזון וכישלון'. על ידי עיסוק בנושא הנבחר, מבקשים בגלריה אלפרד להרחיב את שדה המשמעויות הנרקמות בין המילים חזון, הצלחה, כישלון, תכנון ואלתור, להעלות שאלות ביחס לגורמים המגדירים מושגים אלה ולפרק מוקדי כוח. בסדרת התערוכות 'חזון וכישלון', מבקשת גלריה אלפרד לבחון דווקא את ההזדמנויות האפשריות הטמונות בכישלון: ניסיוניות, שבריריות, חולשה, הססנות ובלבול. גלריה אלפרד מבקשת להפנות את הזרקור לתעוזה וללקיחת סיכונים הגלומות במילה כישלון. זאת, על מנת להציג גוונים נוספים בחוויה של עשיית האמנות ושל חוויית הצפייה.

שנת התערוכות מלווה באירועי פרפורמנס, סדנאות, הרצאות והקרנות, ותכנית רזידנסי של מספר אמנים שיצרו בחלל הגלריה בשיתוף הקהל.