קישקעס

 תערוכה קבוצתית של חברי אלפרד בגלריה עירוני־רמלה

אוצרות: דביר כהן־קידר / רותם ריטוב

15.01.2012 - 15.11.2011


 

 

גלריה עירוני־רמלה אירחה את אמני הגלריה השיתופית אלפרד מתל אביב לתערוכה הקבוצתית קישקעס. זוהי התערוכה הראשונה בעונת 2012-2011 שהתקיימה ביוזמתו של המנהל האמנותי החדש שחר מרקוס, אשר נבחר על ידי רשת תחנות לאמנות עכשווית להחליף בתפקידו את הצייר דוד וקשטיין. חלל הגלריה עירוני־רמלה הוא מבנה תעשייתי פשוט אך קשוח, מוסך לשעבר אשר הוסב לפני עשר שנים לחלל גלריה ולסדנת הוראה ביוזמתו של וקשטיין.

התערוכה קישקעס הציגה עבודות המדברות בשפה ישירה ולא מתיפייפת. בביטוי קישקעס (מעיים ממולאים במטבח היהודי המזרח אירופי) משתמשים כדי לתאר "תחושות בטן", המביעות רגשות עזים באמצעים אקספרסיביים בוטים. 

קישקעס מבטא את הלך הרוח של התערוכה. בתערוכה נבחנה אסתטיקה של אלימות, יצריות וחשיפה עצמית, באמצעות דימויים מאופקים. אסתטיקה של אלימות אינה בהכרח דם, פצעים פתוחים או ערים שרופות. עמימות שקטה ומעודנת יכולה לקבל תהודה חזקה יותר מהאקט המפורש ומהמראה האלים עצמו.

משתתפות: 

ליאת אלבלינג / מיכל בנדרסקי / יעל בן שלום / עדי בצלאל / דפנה גזית / אפרת גל / ראפת חאטב / דביר כהן־קידר / נועה ליברמן / גידי סמילנסקי / יעל עמית / מישל פלטניק / רותם ריטוב / יואב שביט