האבירה מרומאנה וגיבורי השגרה

מהא אבו חוסיין / רמי שן

אוצרת: רותם ריטוב

29.10.2015 - 27.11.2015


 

 

ביום חמישי ה-29/10/15 יפתחו באלפרד,  מכון שיתופי לאמנות ולתרבות, שתי תערוכות יחיד:

'האבירה מרומאנה' ו'גיבורי השגרה', בהן יוצגו עבודות של מהא אבו חוסיין ורמי שן, אשר זכו במלגת תצוגה בגלריה אלפרד מטעם יריד “צבע גלילי” 2014.

מהא אבו חוסיין, חיה ועובדת בכפר רומאנה שבגליל, בוגרת התואר הראשון והשני לאמנות של אוניברסיטת חיפה (2015), ובעלת תואר שני מהחוג ללימודי הערבית והאסלאם של אוניברסיטת תל אביב.

רמי שן, יליד קיבוץ שער הגולן, חי ועובד בחיפה. בוגר המכון לאמנות של מכללת אורנים (2012).

מהא אבו חוסיין תציג עבודות בטכניקה מעורבת, המבוססות על קולאז' חומרי וציורי של פחם, מים, צילום, הדפס, ורישום. רמי שן יציג עבודות הדפס מונו-כרומטיות בטכניקת המונוטייפ.

בעבודותיה של אבו חוסיין נרמז ונחשף סיפור חייה דרך מוטיבים חוזרים של דמות אישה וסוס לבן. דמויות אלה מופיעות מחוברות, משלימות זו את זו או בוקעות האחת מתוך השנייה, ויוצרות סיטואציות סוריאליסטיות. הדימויים בוקעים מתוך רקע שחור או מתמוססים בו, מה שיוצר תחושה של מאבק בין הדימוי לסביבה שלו.

מעשה האמנות של מהא הוא לעיתים פעולה ספונטנית ורגשית, והטעויות שמתרחשות במהלכו הופכות ומתקבעות לשפה אמנותית אישית, חדה וברורה. 

שן מצייר את חוויות הנסיעה ב'מטרונית' (מערכת תחבורה ציבורית מהירה בין חיפה לקריות). כחלק משגרת היצירה היום-יומית שלו, נוסע שן ב'מטרונית', מתבונן בנוסעים, גיבורי השגרה היוצאים אל קרב יומם, חוזר לסטודיו ומצייר את זיכרון החוויה.

שן עובד במדיום ההדפס, בטכניקת המונוטייפ - הדפס חד פעמי: הדימוי אינו נצרב בלוח, אלא מצויר ומועבר לנייר. 

הטכניקה מאפשרת ישירות ותגובה מהירה למחשבות ורגשות המתהוות תוך כדי יצירה.

בעת ההדפסה הצבע נמעך ומתקבלת כתמיות שהינה תוצאה של עבודת המכבש.