​​​​​​​"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס

​​​​​​​"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס

"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס


קורס בן 6 מפגשים המשלב בין תרגול מיינדפולנס לתרגול רישום מתוך התבוננות. במהלך הקורס נעזר ברישום ככלי להתבונן ברגע ולשהות בו, להיות נוכח בו באמצעות הגוף ובאמצעות קשר יד, עין ונשימה.

בתהליך לימוד הרישום אנו מתבקשים לשחרר את האופן בו אנו חושבים שהדברים נראים ולהסתכל על הדברים כפי שהם. המעבר מהדבר כפי שהוא לנייר דורש מיומנות רישומית בסיסית ונרכשת, אותה נתרגל במהלך הקורס, תוך שיפור יכולת ריכוז והתבוננות, והשתחררות מדפוסים אוטומטים דרכם אנו מתארים את המציאות.

הקורס מתאים לכל הרמות: לחסרי ניסיון רישום או תרגול, לבעלי רקע ברישום שמעוניינים להוסיף מימד לעבודתם וכן למתרגלי מיינדפולנס המעוניינים לפתח היבט נוסף בעולם התרגול.

 

 

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס


צילום ברוח מיינדפולנס, מה זה אומר?

חוש הראיה הוא החוש המרכזי באמצעותו אנו תופסים את העולם ומגדירים אותו. הוא כל כך בסיסי, שהוא רוב הזמן מובן מאליו. באמצעות הראיה אנו אוספים בצורה אוטומטית ידע והבנות על העולם ועל עצמנו. לפעמים, כמה שאנחנו יודעים יותר, אנו רואים פחות. לפעמים התבניות של הראיה והפרשנות שאנו מייחסים לדברים שאנו רואים, גורמות לנו לפספס, לראות חלקית, כללית, ובמקרים קיצוניים אף לא לראות כלל.

בצילום מודע ננסה ללמוד להתבונן בדברים תוך כדי מודעות למיסוכים ולשכבות שדרכם אנו רואים ומפרשים את המציאות. על ידי תשומת הלב לחוש הראיה ולדפוסי הראיה ובאמצעות הכלי המופלא של המצלמה, נצא למסע פנימי וחיצוני בעקבותיו של המבט. בצילום ברוח המיינדפולנס אנו משתמשים במצלמה בכדי להביע את התפיסה החזותית שלנו כפי שאנו חווים אותה. הדימוי המתקבל הוא המשכו של המבט שלנו. הצילום מסנכרן בין העין של המצלם לתודעתו. התבוננות בתצלום יכולה לחבר אותנו באופן עמוק ואינטימי לאופן בו אנו רואים את העולם ולאופן בו אנו חווים את עצמנו בתוכו.

הסדנה כוללת 4 מפגשים של 2.5 שעות. סה״כ 10 שעות (כ-13 שעות אקדמיות).

 

 

קורס מיינדפולנס להפחתת מתחים (הפורמט הבינלאומי)

קורס מיינדפולנס להפחתת מתחים (הפורמט הבינלאומי)

MBSR – Mindfulness Based Stress Reduction

קורס מיינדפולנס להפחתת מתחים (הפורמט הבינלאומי)


קורס טרנספורמטיבי בן 9 מפגשים בהיקף כולל של 26 שעות בו לומדים על מיינדפולנס באופן מסודר ומעמיק, כולל התנסות בתרגול בכל מפגש. הלימוד מלווה בחומר כתוב ובהנחיות מוקלטות לתרגול בבית.

תרגול מיינדפולנס מטפח את היציבות הפנימית, את האמפתיה והשלווה, מגביר את הבהירות, החדות והערנות ויוצר חוסן נפשי להתמודדות טובה יותר עם האתגרים והקשיים של החיים. תכניות למיינדפולנס מיושמות בארץ ובעולם בבתי חולים, בתי ספר, קליניקות לטיפול פסיכולוגי, תאגידים כגון Google, Apple ופייסבוק ובפרלמנט הבריטי. התוכנית להפחתת מתחים באמצעות מיינדפולנס (MBSR) נבדקה עד היום בלמעלה מ-4000 מחקרים בעולם והוכחה קלינית כמסייעת בשיפור הבריאות הגופנית והנפשית:

- הפחתה משמעותית ברמות הסטרס

- הקלה על תסמינים של דיכאון וחרדה

- השקטת מחשבות מטרידות

- הקלה על בעיות הרדמות ושינה

- שיפור התמודדות עם כאבים כרוניים

- שינוי של הרגלים ודפוסים מזיקים

- חיזוק המערכת החיסונית

- הפחתה של תסמינים פסיכוסומטיים

- צמצום סממנים של שחיקה

- שיפור בתחושת רווחה… ועוד

הקורס כולל 8 מפגשים של 2.5 שעות ומפגש מרוכז של 6 שעות. סה״כ 26 שעות (כ-35 שעות אקדמיות).