ציור ופיתוח

ציור ופיתוח

ציור ופיתוח

בהנחית רינה מימון

ימי ה' בשעות 19:00-22:00

תחילת הקורס ב 16.05.19 / ניתן להצטרף גם לאחר תחילתו


סדנה ייחודית המתקיימת על בסיס 4 מפגשים שבועיים.

בסדנה ניגע ביסודות של טכניקה, צבע, קומפוזיציה, התבוננות ועוד, אך העיסוק העיקרי יהיה חתירה להתבטאות אומנותית אישית של כל משתתף על מנת לקדם ולחדד באופן פרטני בניית שפה אומנותית המתאימה ליוצר ותואמת את רמתו הטכנית.

כמו כן, יתקיים שיח פתוח על ציור ויצירתיות.

בתהליך הלימוד נפתח את יכולות התבוננות רישומית – מכתם עד קו ועד קומפוזיציה וצבעוניות.

כל זה בדגש על התפתחות אינדיבידואלית.

פרטי קשר (רינה מימון):

052-8430713

rina.bar3@gmail.com 

 

​​​​​​​"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס

​​​​​​​"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס

"רושמים רגע" – קורס רישום במיינדפולנס


קורס בן 6 מפגשים המשלב בין תרגול מיינדפולנס לתרגול רישום מתוך התבוננות. במהלך הקורס נעזר ברישום ככלי להתבונן ברגע ולשהות בו, להיות נוכח בו באמצעות הגוף ובאמצעות קשר יד, עין ונשימה.

בתהליך לימוד הרישום אנו מתבקשים לשחרר את האופן בו אנו חושבים שהדברים נראים ולהסתכל על הדברים כפי שהם. המעבר מהדבר כפי שהוא לנייר דורש מיומנות רישומית בסיסית ונרכשת, אותה נתרגל במהלך הקורס, תוך שיפור יכולת ריכוז והתבוננות, והשתחררות מדפוסים אוטומטים דרכם אנו מתארים את המציאות.

הקורס מתאים לכל הרמות: לחסרי ניסיון רישום או תרגול, לבעלי רקע ברישום שמעוניינים להוסיף מימד לעבודתם וכן למתרגלי מיינדפולנס המעוניינים לפתח היבט נוסף בעולם התרגול.

 

 

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס

"לראות את הדברים" – סדנת צילום מודע ברוח מיינדפולנס


צילום ברוח מיינדפולנס, מה זה אומר?

חוש הראיה הוא החוש המרכזי באמצעותו אנו תופסים את העולם ומגדירים אותו. הוא כל כך בסיסי, שהוא רוב הזמן מובן מאליו. באמצעות הראיה אנו אוספים בצורה אוטומטית ידע והבנות על העולם ועל עצמנו. לפעמים, כמה שאנחנו יודעים יותר, אנו רואים פחות. לפעמים התבניות של הראיה והפרשנות שאנו מייחסים לדברים שאנו רואים, גורמות לנו לפספס, לראות חלקית, כללית, ובמקרים קיצוניים אף לא לראות כלל.

בצילום מודע ננסה ללמוד להתבונן בדברים תוך כדי מודעות למיסוכים ולשכבות שדרכם אנו רואים ומפרשים את המציאות. על ידי תשומת הלב לחוש הראיה ולדפוסי הראיה ובאמצעות הכלי המופלא של המצלמה, נצא למסע פנימי וחיצוני בעקבותיו של המבט. בצילום ברוח המיינדפולנס אנו משתמשים במצלמה בכדי להביע את התפיסה החזותית שלנו כפי שאנו חווים אותה. הדימוי המתקבל הוא המשכו של המבט שלנו. הצילום מסנכרן בין העין של המצלם לתודעתו. התבוננות בתצלום יכולה לחבר אותנו באופן עמוק ואינטימי לאופן בו אנו רואים את העולם ולאופן בו אנו חווים את עצמנו בתוכו.

הסדנה כוללת 4 מפגשים של 2.5 שעות. סה״כ 10 שעות (כ-13 שעות אקדמיות).